in Geen categorie

Voor kantoorstoelen heeft vhp human performance heen eigen beoordelingssysteem waarmee wij stoelen testen op kwaliteit, ergonomie en gebruiksvriendelijkheid.

Om in te spelen op de ontwikkelingen, zijn er kantoorstoelen nodig die een groot instelbereik hebben, die monotoon administratief werk ondersteunen, maar ook stoelen die uitnodigen om te bewegen en die, ondanks een groot verstelbereik, toch eenvoudig in te stellen zijn op het moment dat meerdere mensen van een en dezelfde stoel gebruikmaken. Dit levert uitgangspunten voor een goede stoel op die soms tegenstrijdig aan elkaar lijken (of zijn).

Omdat er aan een goede stoel voor flexibel werken andere eisen gesteld worden, dan aan een kantoorstoel voor het werken op een vaste werkplek, heeft vhp twee beoordelingssystemen ontwikkeld.

Beide systemen zijn opgebouwd uit dezelfde zes onderwerpen, namelijk: duurzaamheid, comfort, antropometrie, gebruiksvriendelijkheid van de bediening, robuustheid en veiligheid. Aan de onderwerpen zijn echter andere weegfactoren toegekend en andere items uitgewerkt. Het beoordelingssysteem weegt de mate van afwijking en het belang van de afwijking voor elk onderwerp.

Onderwerp Traditionele vhp beoordelingssysteem vhp beoordelingssysteem voor flexwerken
Antropometrie / instelbereik 29 (minimum vereiste score 19) 20
Gebruiksvriendelijkheid bediening 14 26
Comfort 20 18
Veiligheid 6 6
Robuustheid 13 12
Duurzaamheid / milieu 18 18
Totaal 100 100

Hieronder vindt u de door vhp beoordeelde kantoorstoelen met de score van het ‘oude’ vhp beoordelingssysteem:

Merk en leverancier en website Type Afbeelding Punten
BMA
www.bma-ergonomics.com
Axia 2.0 Smart Seating System type 2.2 axia-sss-type2-2 93
BMA
www.bma-ergonomics.com
Axia 2.0 Smart Seating System type 2.5 axia-sss-type2-5 90
RH
www.rhstoelen.nl
Extend 220 rh-extend-220 87
Sedus
www.sedus.nl
Match up Drehstuhl NPR 1813 sedus-match-up-1 83
Ahrend
www.ahrend.nl
230 PR – kantelbare zitting ahrend-230-pr 80
Ahrend
www.ahrend.nl
230 Synchro ahrend-230-synchro 83
Ahrend
www.ahrend.nl
2020 Verta ahrend-2020-verta 86
Ahrend
www.ahrend.nl
2020 Verta (ergo met 3D armlegger) ahrend-2020-3d 85
Klöber
www.kloeber.com
Duera klober-duera 82
BMA
www.bma-ergonomics.com
Axia Office bma-axia-office 93
BMA
www.bma-ergonomics.com
Axia Profit bma-axia-profit 89
Klöber
www.kloeber.com
Klöber Mera, type 78 klober-mera1 87
HÅG Benelux
www.hagbenelux.nl
Hag Futu hag-futu1 84
HÅG Benelux
www.hagbenelux.nl
Hag H05Lage rug hag-h05-lage-rug 84
HÅG Benelux
www.hagbenelux.nl
Hag H05Hoge rug hag-h05-hoge-rug 86
Kinnarps Nederland BV www.kinnarps.com Kinnarps Drabert Salida kinnarps-drabert-salida 77
Wilkhahn
www.wilkhahn.com
Wilkhahn On,Type 174/7 NPR wilkahn-on-type-174-7npr 80
Haworth
www.haworth.nl
System 88 type 8863 S10 haworth-system-88 82
Haworth
www.haworth.nl
System 89 type 8963 haworth-system-89 73
Haworth
www.haworth.nl
Comforto System 59, type 5965 haworth-comforto-system-59-type-5965 82
Haworth
www.haworth.nl
Comforto System 59, type 5975 haworth-comforto-system-59-type-5975-1 82
Velto Interstuhl B.V.
www.velto.nl
Interstuhl Goal 154G interstuhl-goal-154g 76
Velto Interstuhl B.V.
www.velto.nl
Interstuhl Goal 174G interstuhl-goal-174g 70
Steelcase
www.steelcase.nl
Steelcase think vhp steelcase-think 82
Girsberger
www.girsberger.com
Girsberger Reflex girsberger-reflex 73